אנחנו זוכרים שהיינו חוזרים מבית הספר אז המאכלים היו דיי חוזרים על עצמם , לא על מנת להתלונן אלא האוכל היה נורא לא מפתיע , מה שעבר במשפחה בסה"כ או משהו שאמא למדה מחברה … אומנם טעים אם זה שניצל וציפס או קציצות ברוטב אדום או ברוטב קצת מתחכם ולא נדבר על החברים שהיו מחממים שניצל תירס וקוסקוס מוכן במספר דקות…

את האוכל השונה היינו אוכלים שחוזרים מבית הספר לחבר ומצטרפים איתו לצהריים אז היו משתנים לנו הרגלי האכילה או אם היינו הולכים לחברים של ההורים לארוחת ערב אז היינו מגלים עולם חדש וטעמים חדשים וגם אז לא תמיד זה היה עולם זה יותר טוב משלנו….

 

הרגל?כמו שאם היום הורים יוצאים עם הילדים ורוצים לפנק אותם באוכל בחוץ זה לא היה נגמר בפיצה עם זיתים או המבורגר תעשייתי כזה ובטח שלא בפלאפל ספוג שמן ואם מקנחים בגלידה אז זה לא נגמר בשוקולד או וניל…פתאום יש הרבה טעמים ואולי יותר מדי?

יש כל כך הרבה וגם אם אותו דבר זה לא כל כך אותו דבר כי פיצה היום זה לא סתם פיצה שכונתית אלא פיצה דקה או עבה והתוספות אין סוף…. ההמבורגר הרבה יותר מושקע וזו ממש ארוחה בפני עצמה כמו כן נוספו להם הסושיות וכל מיני המקומות של פסטה של כל הסוגים והמון רטבים ועוד מלא אופציות שהתפתחו עם השנים. על מנת לחוות מקומות הנ"ל כבר לא צריך להסתובב עם הרכב או להמר אלא פשוט ע"י חיפוש באינטרנט "מסעדות מומלצות בתל אביב" או כל דבר מקביל או ע"י תוכנות הניווט המשלבות נקודות עניין בקלות ניתן למצוא את המבוקש.

תעשיית המזון והמגוון בה ספגה שינוי ניכר בשל המודעות הקולינרית שמתחילה אצלנו ועוברת לילדינו. זה מתבטא בתוכניות בישול, אתרים, ריאלטי בישול ואין תוכנית אירוח ללא שף או פינה שמוקדשת לדבר.

כמו כן היום כל חומרי הגלם נורא זמינים אפשר למצוא מחלקה של מוצרים מהמזרח הרחוק בכל מכולת החל מאצות שמנים מיוחדים אצות סוגי איטריות תבלינים משחות קארי וכד' ולא נדבר על סופרים וחנויות קונספט לממכר פרודוקטים מכל העולם כמו "מזרח מערב" וכדומה.

השווקים כיום מציעים סחורה טריה ואיכותית במחירים נוחים עם מבחר גדול.

סדנאות שף מתקיימות ומפורסמות ברשת ותופסות תאוצה וכמו כן ישנן קבוצות שמתארגנות ואנשים פרטיים עם ידע בבישול הביתי שלהם המעבירים סדנאות

הבישול היום הינו שילוב של אהבה תחביב צורך ובילוי לכל דבר

הרבה אירועים מבוססים על האוכל ולא מדובר באירועים כמו חתונה או בר מצווה אלא מסיבות רווקים\ות , ימי גיבוש , אירועי חברה וכדומה שמזמינים סדנא או שף פרטי להעצמת החוויה ויצירת האינטרקציה בן האנשים .

ידוע שמוזיקה מחברת בן אנשים , נותנת אווירה יוצרת חיבור .

האוכל הינו הכלי החדש לא תחליף אלא תוספת לשאר החושים, לבילוי מושלם.

Leave a Reply